13 Temmuz 2014 Pazar

2014-15 Kuralar Öncesi Takımlarımız

Avrupa Kupaları'nda 2014-15 sezonu başlıyor. Bursaspor'un Avrupa Ligi 2. ön eleme turundan başladığı organizasyonda diğer takımlarımızın başlama aşamaları şu şekilde:
Galatasaray --> Şampiyonlar Ligi Grup Aşaması
Beşiktaş --> Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu
Trabzonspor --> UEFA Avrupa Ligi Play-off turu
K.Karabükspor --> UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turu
Bursaspor --> UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turu

Temsilcilerimizin kura çekimlerinde seribaşı olup avantaj elde etmesi için çok sayıda maçın skoru önem taşıyabiliyor:
Galatasaray:
Şampiyonlar Ligi gruplarına doğrudan giden sarı-kırmızılı ekibin kurada 3. torbada yer alması kesinleşti. (2 ya da 4. torba ihtimali kalmadı) Şampiyonlar Ligi'ne doğrudan giden diğer takımların kesin ve olası torbaları http://mucahitsarnik.blogspot.com.tr/2014/05/2014-15-sampiyonlar-ligi-torbalar.html yazısında yer almaktadır

Beşiktaş:
Şampiyonlar Ligi 3. ön elemesinde yer alan Kartal, bu turda seribaşı olarak yer alıyor. Ayrıntılar http://mucahitsarnik.blogspot.com.tr/2014/05/besiktas-3-on-elemede-seribas.html adresinde yer almaktadır. Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi gruplarına kalması halinde ise şu anki seviyesi 4. torba fakat diğer takımların alacağı sonuçlara göre küçük bir ihtimal de olsa 3. torbada yer alma ihtimali var.

Trabzonspor:
UEFA Avrupa Ligi Play-Off turundan itibaren kupaya katılıyor Trabzonspor ve bu turda seribaşı. Grup aşamasında ise şu anda 2. torba olası duruyor. (Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi ön eleme turlarında seribaşı takımların tur atlaması halinde) Ancak oluşabilecek skorlara göre 1. ya da 3. torba ihtimali de mevcut.

K.Karabükspor:
Tarihinde ilk kez Avrupa Kupaları'na giden K.Karabükspor 3. ön eleme turu kurasında seribaşı değil. Sonraki turda ise (play-off) seribaşı olması için bir çok favori takımın 2. ve 3. ön eleme turunda elenmesi gerek.

Bursaspor:
Üst üste 5. sezonda da Avrupa Kupaları'na katılan Timsah, 2. ön elemede seribaşı olarak kuraya girdi ve Gürcistan'ın Chikhura takımı ile eşleşti. Bursaspor, 18 Temmuz'daki 3. ön eleme kurasına da seribaşı olarak giriyor. Play-off turunda ise şu an için seribaşı olarak gözüküyor ancak Şampiyonlar Ligi 3. ön elemesinde puanı Bursaspor'dan yüksek olan 3 veya daha fazla takımın elenmesi halinde seribaşı olamama ihtimali de mevcut. (Şu an için 2 takım elense bile Bursaspor yine seribaşı)

15-24 Temmuz tarihleri arasında Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi 2. ön eleme maçları oynanıyor Takımlarımızı ilgilendiren maçlar ve kazanması işimize yarayabilecek takımlar aşağıda yer almaktadır. Takımlarımızı ilgilendiren maç sayıları:
Beşiktaş: 3
Trabzonspor: 4
Karabükspor: 42
Bursaspor: 13

ŞAMPİYONLAR LİGİ 2. ÖN ELEME


AVRUPA LİGİ 2. ÖN ELEMEHiç yorum yok: