23 Ağustos 2014 Cumartesi

2014-15 Avrupa'da Olası Torbalar

Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'nde temsilcilerimizin gruplara kalması halinde hangi torbada yer alacağı da merak ediliyor. Yazının sonundaki tabloda takımlarımızı ilgilendiren maçlar (sağdaki sütunda hangi takımı ilgilendirdiği) ve turu geçmesini istediğimiz takımlar (yeşil) belirtilmiştir. Sayfanın üst kısmında Avrupa Ligi maçları, alt kısmında ise (altı çizili ve italik) Şampiyonlar Ligi play-off turu maçları mevcut.
Galatasaray: Şampiyonlar Ligi'nde 3. torbada yer alması kesin
Beşiktaş: Şampiyonlar Ligi'ne kalması halinde 4. torbada yer alması kesin. UEFA Avrupa Ligi'ne devam etmesi durumunda ise grup kuralarındaki torbası diğer maçlara bağlı. Aşağıdaki maçlarda Beşiktaş'ı ilgilendiren 13 maç var ve bunların en az 9'unda Beşiktaş'ın işine gelen skorun oluşması durumunda Beşiktaş kuraya 1. torbada giriyor. Aksi taktirde ise 2. torbada yer alıyor.
Güncelleme: 26-27 Ağustos akşamı oynanan 5 maçtan 2'si olumlu sonuçlandı. Kalan 8 maçtan 7 olumlu sonuç çıkması gerekiyor.

Trabzonspor: Temsilcimiz turu geçmesi halinde 1, 2 ya da 3. torbada yer alıyor. Tabloda da görüleceği üzere bordo-mavilileri ilgilendiren 15 maç var ve bunlardan hiçbirinde temsilcimizin istediği taraf turu geçemezse 3. torbada yer alıyor. Maçlardan en az 13'ünde olumlu sonuç çıkması halinde ise 1. torbaya çıkıyor. Diğer hallerde ise (olumlu sonuç sayısının 1-12 arasında olması) 2. torbadan kura çekimine giriyor.
Güncelleme: 26-27 Ağustos akşamı oynanan 5 maçtan 2'si olumlu sonuçlandı ve Trabzonspor'un 2. torbada olması kesinleşti.

K.Karabükspor: Tarihinde ilk kez Avrupa Kupaları'na katılan mavi ateş'i ilgilendiren 12 maç var ve bunların tamamından işe yarayan sonuç çıkmasıyla 3. torbaya çıkıyor. Aksi taktirde kuraya 4. torbadan giriyor.
Güncelleme: 26-27 Ağustos akşamı oynanan 2 maçtan 1'i olumlu sonuçlandı ve Karabükspor'un 4. torbada olması kesinleşti.


Hiç yorum yok: